TOP

Konkurs operowy dla młodych śpiewaków

Wielkimi krokami zbliża się organizowany w kwietniu tego roku IV MIĘDZYNARODOWY KONKURS WOKALISTYKI OPEROWEJ IM. ADAMA DIDURA. To wielkie wydarzenie muzyczne, którego celem jest promocja młodych śpiewaków operowych. W konkursie mogą wziąć udział ci, którzy w dniu 1 kwietnia nie przekroczyli jeszcze trzydziestu dwóch lat. Konkurs ma charakter międzynarodowy, a to oznacza, że mogą brać w nim udział wszyscy spełniający kryteria bez względu na narodowość.

Organizatorem konkursu jest Opera Śląska w Bytomiu. Współpracuje jednak z Akademią Muzyczną im. Karola Szymanowskiego w Katowicach. Wydarzenie ma długą historię. Jego pierwsza edycja odbyła się bowiem w 1979 roku. Wówczas funkcję dyrektora Opery Śląskiej pełnił Napoleon Siess.

Wydarzenie zakończy się uroczystym koncertem laureatów, który odbędzie się 7 kwietnia w bytomskiej Operze Śląskiej. Ci, którzy nie wezmą w nim udziału będą mieli szansę posłuchać koncertu również 9 kwietnia. Tym razem jednak odbędzie się on w Teatrze Śląskim im. Stanisława Wyspiańskiego w Katowicach.

Categories Ciekawe
https://taravat-bahar.com/nowoczesny-taras-ze-schodami-jak-zaaranzowac-taka-przestrzen/ https://mebledzieciece.info.pl/inspiracje-na-elegancki-pokoj-dla-dziecka/ https://lashplicity.com/nowoczesne-krzeslo-sznurkowe-jak-jest-zbudowane/