TOP

Jakie wiązania skiturowe atomic wybrać?

Zakup nowych wiązań skiturowych atomic nie należy do najtańszych wydatków, dlatego też warto postawić na wysokiej jakości sprzęt, który nie zawiedzie w najmniej spodziewanym momencie. Niniejszy artykuł to doskonała propozycja dla tych osób, które chcą kupić solidne wiązania skiturowe atomic, ale nie mają zielonego pojęcia, na jakie elementy warto zwrócić uwagę.

Wiązania szynowe czy TLT

W dzisiejszych czasach bardzo dużym zainteresowaniem cieszą się szynowe (klasyczne) wiązania, które charakteryzują się specjalnymi bezpiecznikami, do których bez żadnego większego problemu można wpiąć nawet typowo zjazdowe buty. Szynowe wiązania posiadają zwykłą regulację wypięć zarówno z przodu, jak i również z tyłu. Największą zaletą wiązań szynowych jest przede wszystkim to, że podczas wywrotki przy podejściu narty nie ukręcą kolan, a jedynie bezpiecznie się wypinają. Największą wadą wiązań szynowych jest dość duża masa.

Z roku na rok coraz większą popularność zdobywają jednak wiązania skiturowe atomic TLT, które jeszcze kilka lat temu zarezerwowane były jedynie dla wyczynowców i profesjonalnych zawodników. Pamiętać należy jednak o tym, że modele te nie są zbyt bezpiecznym wyborem dla amatorów. Nie posiadają one bowiem zbyt wiele płaszczyzn wypięcia co powyżej opisane modele, dlatego też przy podejściu automatycznie blokują się przednie wiązania. W takiej sytuacji podczas upadku narta może niestety ukręcić kolano. Dla wielu osób sporą wadą może okazać się także brak regulacji przedniej sprężyny oraz to, że przy niektórych modelach mogą pojawić się problemy ze wpinaniu.

Więcej informacji znajdziesz na stronie https://proshop.com.pl/narty-i-wiazania/819-219-t-backland-wiazania-tourowe-819.html

Jakie wiązania skiturowe atomic wybrać?

Wybór wiązań w dużej mierze zależy od naszych indywidualnych preferencji i potrzeb. Osoby, które potrzebują niezawodnych wiązań jedynie do wchodzenia i zwracają uwagę na wagę, powinny postawić na klasyczne wiązania, które w tym konkretnym przypadku sprawdzą się najlepiej. Wiązania TLT to doskonały wybór dla tych osób, które szykują się na ekstremalne trawersy alpejskie, które trwają bardzo wiele dni.

Jak wspomniano powyżej dla osób początkujących najlepszym wyborem będą szynowe wiązania skiturowe atomic, które są bardzo łatwe do zapięcia i co najważniejsze można w nich ustawić przedni bezpiecznik. Szynowe wiązania są doskonałym wyborem także dla zagorzałych miłośników freeridu, którzy uwielbiają robić dropy po parę metrów.

Osoby, które nie czują się na siłach, aby wybrać odpowiednie wiązania, powinny skorzystać z fachowego doradztwa. Warto wypożyczyć wiązania na próbę i dopiero po wypróbowaniu kupić własne modele.

Categories Ciekawe