TOP

Jakich błędów należy się wystrzegać wybierając meble designerskie?

Zdecydowana większość osób decydujących się na meble designerskie jest nie tylko zadowolona z tego zakupu, ale również poleca go innym. Nie oznacza to jednak, że nigdy nie jest on obarczony błędem. Na co należy zatem zwracać uwagę w pierwszej kolejności?

 

Po pierwsze – miejsce zakupu

Przy wyborze mebli designerskich zawsze staje się przed pewnym dylematem. Z jednej strony, chce się wejść w posiadanie możliwie jak najatrakcyjniejszego rozwiązania, z drugiej zaś ma się świadomość tego, że jego cena nie będzie niska. To wiąże się z pokusą sięgania po propozycje z niesprawdzonego źródła, znacznie tańsze niż meble pochodzące ze sklepów cieszących się najlepszą opinią. Niestety, o ile prawdziwe meble designerskie są nie tylko piękne i wygodne, ale również wykonane z dbałością o każdy szczegół, o tyle o ich imitacjach nie da się tego powiedzieć. Meble takie szybko tracą na swojej atrakcyjności boleśnie uświadamiając, że próba oszczędzania była błędem.

 

Po drugie – nadmiar

Innym problemem, z jakim mają osoby kupujące meble tego rodzaju, jest brak umiarkowania. Nie da się ukryć, że meble te są naprawdę piękne, warto jednak zwrócić uwagę i na to, że zwykle mają dominujący charakter. Jeśli w pomieszczeniu znajduje się jeden ich egzemplarz, salon lub sypialnia zyskują na atrakcyjności. Jeśli jednak mebli jest za dużo, nasila się wrażenie przesytu, a efekt końcowy jest daleki od tego, czego można byłoby oczekiwać.

 

Po trzecie – meble designerskie w niewłaściwym stylu

Meble designerskie są znane z tego, że pasują do każdego pomieszczenia. Podczas ich wyboru należy jednak mieć na uwadze to, że nie powinny znacząco różnić się od innych elementów wyposażenia, o ile różnica ta nie jest świadomie wprowadzanym przez nas zabiegiem. Wybór jest przy tym na tyle duży, że bez trudu można znaleźć rozwiązania pasujące do stylu, który dominuje w pomieszczeniu.

Categories Dom i Wnętrze