Jak zmienia się nasze podejście do zwierząt domowych?

Jak zmienia się nasze podejście do zwierząt domowych?

Tradycja posiadania zwierząt domowych jest w Polsce bardzo silna. Dziś nie jest ich więcej niż przed laty, nie sposób jednak nie zgodzić się z tym, że ma naszych oczach dokonują się pewne zmiany. Dotyczą one samego podejścia do zwierząt. Owszem, w mediach nie brakuje doniesień o osobach, które opiekują się nimi, choć nigdy nie powinny tego robić. Weterynarz w Krakowie również nie uważa, aby były to przypadki odosobnione, jego doświadczenia zwykle jednak wskazują na inną tendencję.

Status zwierząt domowych systematycznie się poprawia. Coraz częściej nie są one już wyłącznie współpracownikami człowieka, ale przede wszystkim – jego przyjaciółmi. Co ciekawe, takie podejście nie jest charakterystyczne wyłącznie dla osób zamieszkujących miasta, ale również wsie. Tam psy i koty mają ciągle do zrealizowania ważne zadania pilnując gospodarstw domowych i tępiąc gryzonie. Ich choroby są jednak powodem do zmartwień dla gospodarzy. Ci ostatni nie szczędzą ani sił, ani środków chcąc udzielić pomocy czworonogom.

Weterynarz w Krakowie

Gabinet weterynaryjny Alphavet w Krakowie zaprasza – alphavet.pl. Oferujemy diagnostykę obrazową na miejscu oraz szeroki zakres usług.