TOP

Jak zachować żywotność baterii laptopa?

Przy nieodpowiedniej obsłudze nawet wykorzystujące nowatorskie rozwiązania technologiczne baterie laptopów zbyt szybko się eksploatują i nie są wstanie zagwarantować zapewnionego przez producenta czasu pracy bez konieczności korzystania ze stałego źródła zasilania. Żeby jak najdłużej zachowały swoją żywotnością powinny być odpowiednio traktowane.

• Prawidłowe przygotowanie do pracy nowej baterii

Podstawowy błąd, którego efektem jest zbyt szybkie zużycie baterii pojawia się już w chwili rozpoczęcia jej użytkowania. Nowa fabrycznie bateria jest w większości przypadków rozładowana do co oznacza, że przed rozpoczęciem jej działania musi zostać w pełni naładowana. Następnie należy ją rozładować do całkowitego wyłączenia się komputera. Taki zabieg zaleca się powtórzyć co najmniej trzy razy.

• Nie odłączania zasilania przy pełnym naładowaniu baterii

Kolejnym, częstym błędem, który popełniają użytkownicy laptopów jest jego obsługa przy ciągłym podłączeniu do stałego źródła zasilania, co sprawia że baterie nie mają możliwości prawidłowego funkcjonowania. Zgodnie z zaleceniami producentów baterie do laptopów acer powinny być więc systematycznie rozładowywane i doładowywane. Najczęściej powodem skrócenia żywotności baterii jest pozostawianie włączonej ładowarki na noc lub na weekend.

• Narażenie baterii na drastyczną zmianę temperatury

Często się zdarza, że wyłączony zaledwie przed chwilą laptop wynoszony jest od razu z pomieszczenia, w którym pracował na zewnątrz, gdzie w okresie zimowym panują minusowe temperatury. Narażenie rozgrzanej baterii na tak drastyczną zmianę temperatury nie sprzyja jej prawidłowemu funkcjonowaniu.

Przy obsłudze mobilnych urządzeń trzeba mieć świadomość, że podobnie jak inne podzespoły urządzenia również funkcjonalność baterii uzależniona jest od sposobów jej traktowania. Obsługa baterii zgodna z zaleceniami producenta może nawet dwukrotnie zwiększyć jej żywotność o czym warto sobie przypomnieć gdy nie chce się nam wyłączyć zasilania po zakończeniu pracy z laptopem.

Categories Technologia
https://assm2012.pl/wykorzystac-przeszklenie-eclaz-i-postaw-na-naturalne-swiatlo/ zestawy ogrodowe warszawa świąteczne dekoracje ogrodowe