TOP

Jak zaaranżować kuchnię w domu z bali?

Posiadanie swojego domku w górach to marzenie każdego mieszkańca dużego miasta. Weekendowy wypad do urokliwego domku umiejscowionego w samym sercu górskiej wsi jest najlepszym sposobem na odpoczynek i oderwanie się od przytłaczającej codzienności. Dawka świeżego powietrza, piękne krajobrazy i obecność dzikiej natury stwarzają najlepsze warunki do wartościowego relaksu. Aby stworzyć dla siebie i bliskich prawdziwą ostoję, warto zadbać nie tylko o zewnętrzną scenerię, ale również wnętrze domku. Jak stworzyć spójną aranżację w wiejskim stylu? Zacznijmy od kuchni!

Niebanalna kuchnia w wiejskim stylu – od czego zacząć?

Kuchnia w stylu wiejskim to przede wszystkim naturalne materiały. W konwencję idealnie wpasują się meble z frontami w naturalnym odcieniu drewna. Jeśli Twoja kuchnia jest duża i nie obawiasz się ciemnych kolorów, warto postawić na meble z drewna o głębokiej, ciemnej barwie. Wszelakie pęknięcia, zarysowania i przetarcia w tym wypadku będą nie skazą, ale ozdobą. Ponadto, aranżacja wiejskiej kuchni to pole do popisu dla kreatywności. Nie musisz trzymać się sztywnych reguł. Jednolitą zabudowę warto przełamać nietypowym, dekoracyjnym akcentem, na przykład wysokim kredensem albo witrynką eksponującą komplet porcelany malowanej w folklorystyczne wzory. Aby wnętrze było przytulne, zadbaj o odpowiednie oświetlenie. Zrezygnuj z lamp dających sztuczny, zimny efekt,  na rzecz wiszących modeli emitujących ciepłe światło maksymalnie zbliżone do promieni słonecznych.

Dekoracje

Aby wnętrze nabrało intensywnego wyrazu, wzbogać aranżację o odpowiednie dodatki. Rustykalna kuchnia to idealne miejsce dla doniczek z ziołami, warkoczy czosnku, ozdobnych garnuszków przypominające naczynia naszych babć, wyszywane obrusy, drewniane akcesoria i lniane zasłonki.

Wyposażenia do wiejskich (i nie tylko) kuchni znajdziesz tutaj: gama-sklep.com.pl.

Categories Dom i Wnętrze