TOP

Jak wybrać suszarkę do grzybów? Parametry, ranking

Suszenie grzybów na słońcu jest kłopotliwe i często mało efektywne – może skutkować utratą części zbiorów. W kuchni pasjonata grzybobrania nie może zabraknąć specjalistycznej suszarki do grzybów, która pozwala na szybkie, pozbawione strat suszenie grzybów, warzyw, a nawet mięsa. Jaką suszarkę do grzybów wybrać? Niech pomocą będzie ranking najchętniej kupowanych produktów. Bazując na doświadczeniach innych konsumentów, łatwiej wybrać suszarkę o idealnych parametrach.

 

Idealna suszarka do grzybów, czyli jaka?

Liczba sit i średnica

Najmniejsze suszarki mają 3 sita, największe nawet 9. Warto wybrać taką o 5-6 sitach i średnicy 33 cm – ranking popularności suszarek do grzybów https://www.bomi.pl/ranking-suszarek-do-grzybow-top-10-najlepszych-modeli/ pokazuje, że takie suszarki preferują klienci. Suszarka o optymalnym rozmiarze pozwoli na takie rozłożenie grzybów, by proces suszenia był efektywny. Kupując urządzenie, warto zwrócić uwagę na pokrywę – ważne, żeby pokrywa była szczelna.

Pojemność

Zgodnie z rankingiem klienci wybierają najczęściej suszarki średnie, o pojemności 11 litrów. Taka pojemność pozwala na jednorazowe suszenie całej partii zebranych grzybów.

Czas suszenia a moc

Urządzenia o większej mocy pracują wydajniej – szybciej i krócej. W sprzedaży dostępne są urządzenia o mocy: 240-700W. Ranking pokazuje, że największym zainteresowaniem cieszą się suszarki o mocy 400W, które doskonale sprawdzają się w użytku domowym i nie pobierają zbyt dużo prądu.

Dodatkowe funkcje

Ranking potwierdza, że największą popularnością cieszą się urządzenia wyposażone w dodatkowe funkcje, takie jak: dmuchawa powietrza obiegowego, sterowanie mikroprocesorem oraz obrotowe sita. Wymienione pozwalają na równomierne suszenie grzybów, w takiej samej dla każdego sita temperaturze.

Categories Ciekawe