TOP

Jak wybrać karbownicę do włosów?

Stylizacja na gorąco pozwala uzyskać efekt fantazyjnej i oryginalnej fryzury. Można ją wykonać nie tylko lokówką czy też prostownicą, ale także urządzeniem jakim jest karbownica do włosów. Zostało ono spopularyzowane w latach 80, kiedy to prawie każda pani nosiła z upodobaniem karbowane włosy. Dziś moda na takie drobne fale przychodzi okresowo, jednakże jeżeli kobiecie podoba się taki efekt, nie ma konieczności rezygnacji z niego na co dzień.

Karbownica- jaki rodzaj płytki?

Główną częścią urządzenia, jaką jest karbownica do włosów, jest nagrzewające się płytka, która sprawia, że po kilku sekundach na włosach powstają drobne fale czy załamania. Tańsze modele posiadają płytki tytanowe czy teflonowe. Tanie karbownice mogą się wydawać atrakcyjne ze względu na niską cenę, ale należy zauważyć, że te materiały nagrzewają się nierównomiernie i mogą przyczynić się do niszczenia, a nawet spalenia włosów.

Najlepiej zdecydować się na karbownicę z płytkami lustrzanymi bądź ceramicznymi. Te urządzenia zostały tak opracowane, aby być bezpieczne dla włosa. Przede wszystkim mają zdolność równomiernego nagrzewania się, co sprawia, że redukuje się do minimum ryzyko przypaleń delikatnej czupryny.

Regulacja temperatury- dlaczego tak ważna?

Droższe karbownice posiadają funkcję ustawienia temperatury pracy na kilka zakresów. To ważne nie tylko w przypadku posiadania cienkich i zniszczonych włosów. Zbyt gorące płytki mogą zniszczyć nawet grube i zdrowe włosy, szczególnie jeśli karbownica do włosów będzie używana codziennie.

Z tego względu najbezpieczniej będzie postawić na model, który może nagrzewać się w zakresie temperatur od 180 do 220 stopni Celsjusza. Wtedy można poeksperymentować z wybraną temperaturą i sprawdzić, jaka będzie najbardziej korzystna dla konkretnego włosa. Na przykład te jaśniejsze z reguły delikatniejsze, więc potrzebują niższej temperatury.

Konieczne certyfikaty bezpieczeństwa

Wiele chińskich produktów, które są obecne na naszym rynku, kusi bardzo niską ceną, jednakże nie posiada żadnych atestów i certyfikatów bezpieczeństwa i jakości. Niekiedy sprzedawcy nie mogą nawet udzielić gwarancji na tak produkt, ponieważ producent jej nie zapewnia. To nie jest dobra inwestycja w kondycję włosa.

Jeżeli już decydujemy się na kupno karbownicy do włosów, powinien być to produkt sprawdzonej, renomowanej firmy. Wtedy można mieć pewność, że nie doznamy żadnych zniszczeń, zaś jeżeli się zepsuje, to można go reklamować.

Karbownice do włosów kupisz naCookStore.pl

Categories Ciekawe
https://galoo.pl/kanapa-zewnetrzna-wygodny-mebel-ogrodowy/ https://lewisma.org/wygodnie-spodnie-na-konia-jaki-model-wybrac/ https://infowiesci.com.pl/meble-industrialne-niebanalne-wyposazenie-do-nowoczesnego-mieszkania/