TOP

Jak urządzić niewielkie biuro dla swoich pracowników?

W Polsce królują małe i średnie firmy – dowodzą tego liczne raporty oraz zestawienia udostępniane przez Urzędy Skarbowe. Zatrudniają one zazwyczaj od 2 do 10 osób. Stworzenie miejsca pracy dla takiej grupy nie zawsze jest łatwe, szczególnie jeśli do dyspozycji mamy jedynie niewielkie pomieszczenia. Okazuje się jednak, że ich odpowiednia aranżacja nie będzie trudna. Jak sobie z tym poradzić?

Przede wszystkim: dobry plan

Podstawą jest posiadanie odpowiedniego planu – najlepiej, jeśli w jego stworzeniu pomoże nam doświadczony dekorator wnętrz. Wiele topowych firm, takich jak torusmeble.pl, oferuje swoim klientom profesjonalne doradztwo w sprawach związanych z meblowaniem wnętrz. Konieczne będzie dokładne wymierzenie pomieszczenia, zastanowienie się, ile stanowisk pracowniczych jest nam potrzebnych. Dopiero wtedy możemy zacząć zastanawiać się nad konkretnymi meblami. Tych na szczęście jest duży wybór. Jakie okażą się najlepsze?

Biurka tworzone na wymiar, krzesła dopasowane do potrzeb

Podstawą są oczywiście odpowiednie biurka – w przypadku niewielkich przestrzeni najlepszym rozwiązaniem okażą się meble modułowe tworzone na wymiar, które pozwolą na wykorzystanie jak największej ilości przestrzeni. Meble takie tworzone są najczęściej z płyt meblowych pokrytych laminatami. Laminaty dostępne są w szerokiej gamie kolorystycznej, przez co dobranie odpowiedniego odcienia nie powinno być problemem. Zaletą takiego rozwiązania jest niewielka waga mebli oraz ich odporność na uszkodzenia, niewielkie zarysowania. Meble modułowe możemy ustawiać z dużą dowolnością – obok siebie, naprzeciwko. Warto umiejscowić je tak, aby pracownicy nie przeszkadzali sobie wzajemnie. Istotne jest również oświetlenie – zadbajmy o to, aby na każdym biurku znalazła się mocna lampka, a całe pomieszczenie było oświetlanie także z sufitu.

Categories Dom i Wnętrze