TOP

Jak urządzić biuro, aby było estetyczne i funkcjonalne zarazem?

W biurze spędza się średnio 8 godzin każdego dnia. To sporo, warto więc, aby czas ten mijał w miłym otoczeniu. Dobrze urządzone biuro nie tylko umili pracę, ale będzie także pełnić rolę czysto praktyczną. Dzięki stylowej aranżacji sprawiać będzie wrażenie profesjonalnego, a odpowiednio dobrane dodatki sprzyjają produktywności. Jak więc można urządzić miejsce pracy?

Stylowe i nowoczesne biuro

Okazuje się, że niektóre elementy aranżacyjne mogą pobudzić produktywność i kreatywność pracowników. Muszą być jednak stylowe, dopasowane do danej branży i spójne ze sobą. W każdym biurze powinno znaleźć się miejsce na rośliny. Zieleń ożywia wnętrze, a przy tym działa relaksująco. Ponadto roślinność zapewnia lepszą jakość powietrza w pomieszczeniu. Do biura nadają się przede wszystkim paprocie i filodendrony. Pochłaniają one bowiem z powietrza szkodliwe substancje.

Efektowne element dekoracyjne

W każdym biurze sprawdzają się obrazy. Warto przy tym postawić raczej na sztukę nowoczesną, a nie reprodukcje znanych dzieł, które prezentować się mogą nieco kiczowato. – Dużą popularnością cieszą się fotografie drukowane na płótnie i fototapety. Wszystkie te elementy muszą jednak być wykonane z materiałów najwyższej jakości. – mówi Anna Wicher, reprezentująca sklep z wydrukami na wymiar FOTEKS. – W biurze dobrze prezentują się zwłaszcza nowoczesne wzory. – dodaje Pani Anna.

 

Biuro przytulne i funkcjonalne zarazem

Jeszcze innym, nie mniej istotnym elementem w biurze jest oświetlenie. Dobrze, aby było ono rozproszone. Dlatego w pomieszczeniu muszą znajdować się co najmniej dwa źródła światła. Jedno może mieć formę klasycznej lampy sufitowej zlokalizowanej w centrum biura, a drugie postać lampki umieszczonej na biurku. Dzięki temu nie dojdzie do powstania zjawiska odbijania się światła od ekranu komputera. Za sprawą odpowiedniego światła można również umiejętnie wyeksponować pewne przedmioty.

Jak urządzić biuro?

Podczas urządzania biura można postawić na elementy, które wprowadzają do pomieszczenia przytulną atmosferę bądź na przedmioty, które prezentują się bardziej profesjonalnie. Najlepiej jednak połączyć ze sobą te dwa style. Warto poszukać oryginalnych dodatków, które nadadzą wnętrzu nieco domowego ciepła. Wcale nie trzeba obawiać się kolorów. Zarówno w pomieszczeniach urządzonych w sposób nowoczesny, jak i tych bardziej klasycznych dobrze jest wybrać co najmniej kilka barw. Dodatki w kolorze zieleni, błękitu, pomarańczu czy beżu są w stanie urozmaicić w zasadzie niemal każdą aranżację i nadać jej niepowtarzalnego charakteru.

 

Categories Dom i Wnętrze