TOP

Izolacyjność cieplna – co to oznacza?

Ze względu na klimat panujący w Polsce, przez większość roku musimy sztucznie dogrzewać mieszkania. Koszty nakładów energii, jaką musimy zużyć, aby w domu panowała optymalna temperatura, mogą być zaskakująco niskie. Wysokość comiesięcznych rachunków uzależniona jest w dużej mierze od parametrów okna. Kluczową wartością świadczącą o jakości stolarki okiennej jest współczynnik przenikalności cieplnej.

Współczynnik Uw

Aby dowiedzieć się, czy dane okno spełnia normy izolacyjności cieplnej, należy sprawdzić jego parametr Uw – wartość, która określa, ile ciepła przenika w ciągu sekundy przez całą konstrukcję okna. Zasada jest prosta – im mniejsza wartość współczynnika, tym okno jest szczelniejsze. Uw dla większości modeli okien montowanych w mieszkaniach oscyluje w granicach 1,4–2,6 W/m²K. Jednak liderzy w produkcji innowacyjnych okien proponują rozwiązanie, które znacząco odbiega od powszechnego standardu. Coraz większą popularnością cieszą się okna pasywne oraz okna energooszczędne.

Okna energooszczędne, a pasywne

Rezygnacja ze zwyczajnych oszkleń na rzecz energooszczędnych okien to długofalowa inwestycja, która znacząco odciąży portfel. W tym przypadku, wartość współczynnika Uw wynosi mniej niż 1 W/m2K. Jeden z czołowych europejskich producentów okien, austriacka marka Internorm, idzie o krok dalej i proponuje okna o ekstremalnie niskiej przenikalności cieplnej. Okna pasywne dedykowane głównie domom wznoszonym w technologii pasywnej to rewolucja na rynku budowalnym, która wprowadza całkiem nowe standardy do codziennego życia. Na stronie  okna-internorm.pl znajdziesz wiele informacji, które obrazowo przybliżą Ci zagadnienie pasywności. Niedawno Internorm otworzył showroom z oknami na Śląsku, możesz więc na własne oczy przekonać się, w czym tkwi różnica między innowacyjnymi oszkleniami, a standardową stolarką okienną.

Categories Dom i Wnętrze
ogród poduszki https://xann.pl/sitemap ozdoby z drewna