Inspiracje do pokoju dziecięcego

Pokój dla dzieci jest specyficzną przestrzenią. Każdy rodzic chce, aby dziecko czuło się tam dobrze i wspaniale. Trzeba jednak przede wszystkim zadbać o to, aby pokój pociechy był bezpieczny. Czym inspirować się przy urządzaniu pokoju dziecięcego?

Kolorystyka w pokoju dziecięcym

Wielu dekoratorów i architektów wnętrz zaleca stosowanie pastelowych kolorów do takich przestrzeni, jakim jest pokój dziecięcy. Nie można zapominać, że kolorystyka ścian wpływa również na człowieka. Przy malowaniu ścian w dziecięcym pokoju nie warto wybierać zbyt dużej ilości kolorów nasyconych. Można pozwolić sobie na drobne akcenty, jednak nie może być ich dużo. Przykładem może być chociażby kolor czerwony, który szkodliwie może wpływać na układ nerwowy człowieka. Kolorystyczne inspiracje do pokoju dziecięcego bez problemu znajdziemy w sieci.

Inspirujące meble do pokoju dzieci

Inspiracją do urządzenia pokoju dziecięcego mogą być dla nas marzenia naszych dzieci. Przy czym jednak nie starajmy się za bardzo w tym wszystkim rozpędzać i sprowadzać tam niezliczonej ilości zabawek, książek lub mebli. Bardzo dużą popularnością cieszą się meble po których nasza pociecha będzie mogła swobodnie malować. Są takie zestawy meblowe, gdzie na frontach zamontowane są specjalne tablice pozwalające dziecku na wykazanie się swoją kreatywnością. Takie tablice zawsze może wykorzystać rodzic, jeżeli będzie miał swojemu dziecku do przekazania jakiś ważny komunikat. Przy czym warto jednak uczulić dziecko, że wolno malować tylko po tablicach, żeby w szale twórczym nie rozpędziło się na inne powierzchnie.