TOP

Innowacyjne tworzywa i piękne projekty – wybieramy parasol do ogrodu

Szukając parasola ogrodowego zazwyczaj skupiamy się wyłącznie na cenach i wyglądzie wybranych modeli, nie poświęcając wiele uwagi temu, jak zbudowany jest parasol i jakie innowacje proponują nam producenci. To spory błąd. Dzisiaj topowi dostawcy oddają w nasze ręce produkty wysoce funkcjonalne, które z pewnością zachęcą do częstszego spędzania czasu w ogrodzie czy na tarasie. Co warto wiedzieć o nowoczesnych parasolach ogrodowych?

Parasole kiedyś i dzisiaj

Dawniej parasole tworzone były z niskiej jakości tworzyw, w tym również z plastiku (stelaże) co powodowało ich szybką degradację. Współcześnie parasole tworzone są z wysokiej jakości materiałów, aby przede wszystkim były wysoce odporne na zmienne warunki atmosferyczne. Nowoczesne parasole ogrodowe projektowane są w taki sposób, aby nie tylko skutecznie chronić przed promieniowaniem UV, ale również aby w prosty sposób podnosić estetykę miejsca wypoczynkowego. Stonowana kolorystyka i geometryczne kształty sprawiają, że parasol taki bez trudu wpiszemy w już zaaranżowaną przestrzeń.

Na stronie parasol-ogrodowy.pl znajdziemy piękne modele parasoli odpowiednich zarówno do ogrodów, jak i na tarasy. Czasze parasoli mogą mieć bok długości od 2,5 metra do nawet 4 metrów, dzięki czemu bez trudu zacienimy wybrane przez nas miejsce wypoczynkowe.

Zwracaj uwagę na materiały!

Nowoczesne parasole ogrodowe odznaczają się przede wszystkim tworzywami. Stelaże wykonywane są z aluminium malowanego proszkowo. Taki materiał jest wysoce odporny na działanie wilgoci i pojawianie się ognisk rdzy. Czasze wykonywane są z tkanin technicznych poliestrowych – gęsty splot oraz warstwa poliuretanu sprawia, że materiał jest zabezpieczony przed płowieniem, wilgocią, wnikaniem kurzu. Wysoka klasa materiału sprawia, że jest on odporny na uszkodzenia mechaniczne.

Categories Dom i Wnętrze
https://amtm.pl/stluczka-na-parkingu-jak-nalezy-postapic/ https://inveno.com.pl/okna-i-drzwi-tarasowe-jakie-modele-wybrac/ https://gayer.com.pl/kiedy-stosuje-sie-male-tablice-rejestracyjne/