Holenderski dodatek do ubezpieczenia Zorgtoeslag

Zatrudnienie w Holandii może przynieść Polakom dość wysokie zarobki. Należy jednak wiedzieć, że w związku z tym pracodawca musi wykupić obowiązkowy pakiet zdrowotny. Tak, jest to związane z większymi kosztami dla pracowników, ale przy tej okazji należy zapoznać się z tematem Zorgtoeslag.

Dofinansowanie do ubezpieczenia w Holandii

Zorgtoeslag przyznawany jest przez Belastingdienst. Jest to holenderski urząd skarbowy? Czy każda osoba może liczyć na takie korzystne dofinansowanie? Wszystko zależne jest od dochodów pracownika. Uwaga! Polak nie może posiadać polskiego ubezpieczenia zdrowotnego. Musi ono być holenderskie – niezależnie od tego, czy posiada on ubezpieczenie prywatne, czy też grupowe. Nie można także zapomnieć o tym, że trzeba spełnić inne, określone wymagania.

Zorgtoeslag – o czym trzeba pamiętać?

Wśród innych, pozostałych wymogów należy wymienić:

  • wiek – dofinansowanie do ubezpieczenia w Holandii przysługuje tylko i wyłącznie osobom powyżej 18 roku życia,
  • wysokość osiąganych dochodów – w 2021 roku limit dochodów wyniósł 31 138 € dla osób samotnych, dla osób z partnerem zasiłkowym limit dochodów wyniósł 39 979 €,
  • holenderska umowa o pracę lub posiadane holenderskie obywatelstwo,
  • limit posiadanego kapitału – wysokość ta zmienia się co roku, dlatego na bieżąco trzeba pilnować tego tematu.

Maksymalne dofinansowanie do ubezpieczenia, w 2021 roku w Holandii może wynieść 21 500 € rocznie. Na miesiąc może to być kwota 207€. Polacy zatrudnieni w Holandii mają więc szanse na odzyskanie dużych pieniędzy.