Gdzie stosuje się makijaż permanentny?

Gdzie stosuje się makijaż permanentny?

Bardzo popularny w ostatnim czasie makijaż permanentny ma jeszcze cały czas przed nami wiele tajemnic. Jedną z takich tajemniczych kwestii jest nawet to, w jakich okolicach ciała jest on zazwyczaj wykonywany.

Brwi, ale nie tylko

Zdecydowana większość zabiegów wykonywana jest w okolicach brwi i to właśnie tam wykonano go po raz pierwszy. W swojej najprostszej formie makijaż permanentny polega po prostu na dorysowaniu brwi w miejscach, gdzie natura ich poskąpiła, dzięki czemu można uzyskać zdecydowanie pełniejsze i lepiej ukształtowane brwi, zwłaszcza jeśli stosuje się metody wykorzystujące także pudrowanie lub podejście hybrydowe.

Sama idea makijażu permanentnego odnosi się jednak do nakładania odpowiednich konturów i cieni na skórę w sposób trwały i wszędzie tam, gdzie takie zabiegi wykonuje się doraźnie, makijaż permanentny także ma swoje zastosowanie. Dotyczy to przede wszystkim okolic oczu, które najbardziej na tym korzystają, ale można też poprawić zdecydowanie wygląd ust oraz w pewnym zakresie poprawić formę nosa, chociaż jest to zabieg rzadko wykonywany.

Gdzie wykonać zabieg?

Jeśli chcesz wykonać zabieg makijażu permanentnego sprawdź ofertę – makijaż permanentny w Gliwicach.