Funkcjonalna kuchnia z wyspą

Kuchnia z wyspą staje się miejscem powszechnie wykorzystywanym w wielu domach. Taka aranżacja ma swoje zalety. Ma również wady. Zanim zdecydujemy się na takie urządzenie kuchni, zapoznajmy się ze wszystkimi aspektami, aby być świadomym podejmowanej decyzji.

Kuchnia z wyspą połączona z salonem

Dzisiaj takie połączenie z pokojem dziennym wykorzystuje się nie tylko w domach jednorodzinnych. Coraz większa liczba właścicieli mieszkań decyduje się na wyburzenie ściany łączącej z salonem. Wszystko przez to, że dzięki temu można zyskać więcej miejsca, a do tego pomieszczenia wydają się bardziej przestronne. Zanim dokonamy jednak jakiegokolwiek wyburzenia sprawdźmy, czy takie działania są w ogóle możliwe, abyśmy nie naruszyli konstrukcji budynku. Wyspa znajdująca się na środku kuchni może stać się dodatkowym blatem roboczym, jak również może zamienić się w miejsce do spożywania posiłków, picia kawy, itd.

Wady kuchni otwartej na salon

Jak już było wspomniane, każdy kij ma dwa końce i tak to jest również w tym przypadku. Kuchnia z wyspą ma swoje wady, więc nie każdy decyduje się na taką aranżację. Jedną z takich wad jest chociażby to, że wszystkie zapachy wychodzące z kuchni przedostają się do salonu. Nie zawsze są one tak apetyczne, jak byśmy chcieli. Nie zawsze też uda nam się ukryć bałagan panujący w kuchni – w szczególności, jeżeli zjawiły się niezapowiedziane osoby. Niektóre osoby mają również problem z dobraniem odpowiedniej aranżacji, jeżeli chodzi o połączenie otwartej kuchni z salonem.