TOP

Francuski styl w nowej odsłonie

Kawiarnie niewątpliwie kojarzą nam się z francuskim stylem życia. Z otwartością na życie miasta, na wszelkie jego tajemnicze uroki. To także miejsca otwarte na ulice, gdzie w letnim okresie przenosi się część kawiarnianego gwaru. Francuskie kawiarnie to życie, które toczy się również nocą.

Malarski wymiar kawiarni

W magiczny sposób przedstawił kawiarnię, a właściwie jej otwartość na świat i wyjątkową atmosferę, Van Gogh na swoim wybitnym obrazie Taras kawiarni w nocy. Namalował go w Arles, gdzie miał swoją ulubioną kawiarnię, którą przedstawił także na płótnie Nocna kawiarnia.

Mistrz uchwycił to, co we francuskim stylu kawiarnianego bycia najważniejsze – niewyrażalną aurę, sprzyjającą oderwaniu się od szarej rzeczywistości. Pewną magię miejsc jakby nie z tego świata. Nieco tajemniczych i odrealnionych.

Nowoczesna kawiarnia we francuskim stylu

Także w nowoczesnych kawiarniach możemy powtarzać tę wyjątkową atmosferę francuskiego stylu bycia. Pomoże nam to uczynić odpowiednio zaaranżowane wnętrze. Niekoniecznie utrzymane  w tradycyjnej stylistyce. Warto pomyśleć o awangardowej stylizacji, która jednak nawiąże do wyrafinowanych wnętrz w paryskim stylu.

Stworzenie takiej aranżacji umożliwią nam z pewnością artystycznie się prezentujące hokery industrialne. Notodo proponuje nam w tym zakresie hokery, które swoją nazwą odwołują się do francuskich stylizacji.

Oryginalny stołek barowy Paris ożywi wnętrze kawiarni i nie tylko. Wprowadzi niepowtarzalny design do każdego wnętrza. Stanie się dopełnieniem pomieszczenia utrzymanego w nowoczesnym stylu. Połączy w najpełniejszy sposób tradycję z nowoczesnością. Wykonany został z proszkowo malowanego metalu. Rewelacyjnie dopełni kawiarnię w ponowoczesnym stylu, w której stawia się na elegancję z nutką futuryzmu.

Categories Biznes