TOP

Fotografia w stylu hygge

Hygge to pojęcie, które przewija się od jakiegoś czasu w różnych obszarach życia. Wymyślili je Duńczycy, próbując określić sztukę doznawania szczęścia poprzez drobnostki. Nic dziwnego, że świat współczesny, owładnięty wielkimi przedsięwzięciami, tak bardzo potrzebuje podobnego konceptu. Wydaje się, że jesteśmy już zmęczeniu rozpatrywaniem wszystkiego na wielką skalę. Nauczono nas, że wszystkie wydarzenia i decyzje należy rozpatrywać z punktu widzenia całej biografii.

Tymczasem nasze otoczenie ciągle się zmienia

Podczas gdy nasze otoczenie ciągle się zmienia. Nic nie jest stałe i pewne. Sprawy na całe życie często nas przerastają. Jeśli chcemy zachować te najważniejsze jak miłość czy rodzina, trzeba dbać o równowagę ducha. Trzeba każdego dnia nie tylko zabiegać o wszystko wokół, ale także dbać o siebie i swoją kondycję psychiczną.

Paradoksalnie – małe jest wielkie

Dzięki poetyckim interpretacjom zrozumieliśmy, że małe jest piękne i ważne. Drobnostki prowadzą do wielkich spraw, do tych fundamentalnych, jak: miłość, szczęście, spokój ducha, siła, współistnienie, radość życia. Także w ramach filozofii codzienności zaczęto podkreślać znaczenie tego, co robimy na co dzień. Tych wszystkich pozornie nieważnych czynności, jak porządkowanie czy gotowanie.

Szczęście pokazane w fotografii

Już samo robienie zdjęcie może być naszym sposobem na szczęście w stylu hygge. Kiedy to poświęcamy nasz czas drobnym sprawom, jak fotografowanie uśmiechniętej buzi dziecka czy układy obłoków na niebie. Jednocześnie uczymy się doceniać to, co mamy, co nas spotyka i otacza. Warto tę niezwykłość wyrazić i zachować, co umożliwią nam fotoksiążki Cewe. Także efektowne fotokalendarze od Cewe pomogą nam rozwijać filozofię szczęścia w stylu hygge – dopasowując obrazy do miesięcy, bawiąc się czasem i nadając mu sens.

Categories Ciekawe