TOP

Ekologia w ogrodzie

Ogród to pole obcowania z żywą naturą, gdzie możemy odciąć się od wszechobecnej techniki i wielkomiejskiego zgiełku. Wyposażenie ogrodu nie powinno zakłócać naturalnej równowagi i ingerować w środowisko. Jakie meble do ogrodu wybrać, aby stworzyć ekologiczny zakątek, w którym odpoczniesz i zrelaksujesz się po ciężkim dniu?

Trwałe i ekologiczne meble

Nowoczesne meble ogrodowe z technorattanu łączą w sobie wszystko, czego można oczekiwać od wyposażenia ogrodu – szyk, komfort oraz niebanalne wzornictwo. Mimo prostych brył i braku wyszukanej ornamentyki, technorattanowe fotele czy sofa są stylową dekoracją, która pięknie współgra z ogrodową zielenią. Ponadto, rattan syntetyczny jest tworzywem ekologicznym. Jego produkcja oraz użytkowanie jest w pełni neutralne dla środowiska naturalnego. Dodatkowym atutem technorattanu jest fakt, że substancja może być poddana recyklingowi. W tworzywie nie ma żadnych substancji toksycznych, które mogłoby w jakikolwiek sposób zagrażać użytkownikom (w szczególności dzieciom).

Technorattan – materiał na miarę XXI wieku

Czy jest technorattan? Rattan syntetyczny (lub inaczej eko-rattan lub polirattan) jest ulepszoną przez człowieka wersją materiału naturalnie występującego w przyrodzie – rattanu. Pod kątem wizualnym technorattan do złudzenia przypomina swój naturalny pierwowzór, jednak wykazuje dużo lepsze właściwości użytkowe. Zwarta, nieprzepuszczalna struktura jest szczelną barierą dla wilgoci i zanieczyszczeń, które nie wsiąkają do mebli. Co więcej, technorattan jest w pełni odporny na działanie niszczycielskich czynników pogodowych, takich jak promieniowanie UV czy skrajne temperatury, dzięki czemu zachowuje nieskazitelny wygląd przez długie lata.

Categories Dom i Wnętrze