TOP

Drewno, technorattan, metal… Jakie meble kupić do ogrodu?

Oferta sklepów z wyposażeniem outdoorowym jest naprawdę szeroka. Proste, drewniane ławki i stoły odeszły do lamusa, a ich miejsce zajęły ekskluzywne zestawy wypoczynkowe, fantazyjne huśtawki i designerskie fotele. Jak z  ogromu możliwości wybrać najlepszą opcję? Jakie meble stylowo ozdobią przydomową przestrzeń, a jednocześnie odznaczać się będą ponadprzeciętną trwałością? Sprawdź!

Jakość przede wszystkim

Meble ogrodowe muszą znosić naprawdę wiele – opady, mróz, upał, promieniowanie UV są bezlitosne dla powierzchni stołów i krzeseł. Aby meble nie niszczały pod wpływem zmiennych warunków atmosferycznych, należy zaopatrzyć się w modele z solidnego i odpornego materiału. Popularne drewno i tworzywa sztuczne na dłuższą metę nie zdają egzaminu. Ich powierzchnia może odbarwiać się, pękać i matowieć. Co więcej, większość tworzyw wymaga impregnacji i czasochłonnego czyszczenia, co może być uciążliwe. Jeszcze do niedawna prym wśród surowców odpornych na uszkodzenia i pogodę wiodło niezawodne żeliwo. Niestety, bogato zdobione, masywne krzesła i stoły nie pasują do nowoczesnej, minimalistycznej mody.

Co sprawdzi się najlepiej?

Niekwestionowanym hitem ostatnich kilku sezonów są nowoczesne zestawy mebli ogrodowych z metalu. Co sprawia, że są tak popularne? Przede wszystkim ponadprzeciętna odporność na urazy mechaniczne, skrajne temperatury, promieniowanie UV oraz wilgoć. Co więcej, krzesła ogrodowe na patio, stoły i sofy są niezwykle lekkie, dzięki czemu możesz szybko i sprawnie dokonywać zmian w ogrodowej aranżacji. Popularność niezawodnego materiału sprawia, że wachlarz dostępnych modeli mebli jest naprawdę imponujący – w dobrych sklepach znajdziesz wzornicze perełki, które wprowadzą do przydomowej przestrzeni klasę i szyk.

Categories Ciekawe