TOP

Domy drewniane całoroczne – nowa moda w Polsce

Zbudowanie własnego domu to olbrzymie przedsięwzięcie finansowe i logistyczne – budowa domu pochłania nie tylko nasze pieniądze, ale i nasz czas. Obecnie zdecydowana większość osób decydujących się na budowę domu musi zaciągnąć kredyt: zbudowanie domu z oszczędności trwało by po prostu zbyt długo. Niestety – zaciągnięcie kredytu wiąże się ze znacznie wyższą spłatą niż początkowe zobowiązanie. Czy możliwe są alternatywy dla tych, którzy pragną cieszyć się własnym domem? Tak!

Dlaczego dom drewniany się opłaca?

Od niedawna w Polsce przybywa firm oferujących budowę domów drewnianych całorocznych – warto o nich poczytać pod tym linkiem – mawit.com.pl/aktualnosci/tanie-domy-drewniane. Tanie domy drewniane to ciekawa alternatywa dla wszystkich tych, którzy znacznie mniejszym kosztem pragną wybudować własny dom.

Tani dom drewniany posiada wiele zalet – pierwsza jest oczywiście jego cena, jednak warto także pamiętać o znacznie krótszym czasie budowy takiego domu.

Czas budowy, koszty

W przeciwieństwie do klasycznego domu murowanego dom drewniany powstaje bardzo szybko. Wynika to z faktu, że jednym elementem murowanym takiego domu są fundamenty. Ich wylanie i wyschnięcie są jednymi z najdłuższych etapów. Mimo wszystko dom powstaje w krótkim czasie – najczęściej jest to 2-4 miesiące, w zależności od tego, czy ma być w stanie surowym czy pod klucz. W porównaniu z domem murowanym (którego budowa trwa latami) to niesamowita różnica!

Drugim istotnym argumentem przemawiającym za domami drewnianymi jest ich cena. Szacuje się, że dom taki jest o ok 30% tańszy w budowie od domu murowanego. Taka oszczędność pozwoli nam na komfortowe wyposażenie wnętrza. Ważne jest także to, że konstrukcja pozwala na dużą termoizolację domu drewnianego – wpływa to na oszczędności w ogrzewaniu w przyszłości.

Categories Dom i Wnętrze
https://stolpo.pl/pergola-biala-wyznacz-przestrzen-wypoczynkowa/ https://navisafe.pl/jaki-pomysl-na-taras-przed-domem-wykorzystac/ https://tyxynk.com/wybieramy-teakowe-meble-ogrodowe/