TOP

Dlaczego warto zainwestować w tarasolę?

Zadaszenie tarasu to instalacja, którą wybiera coraz więcej użytkowników tarasów. Z licznych propozycji producentów krajowych i zagranicznych wyróżniają się eleganckie i stabilne tarasole. Co powinniśmy o nich wiedzieć? Czy takie rozwiązanie pozwoli skutecznie uchronić się przed słońcem?

Skuteczna ochrona przed słońcem… i deszczem!

Tarasole to eleganckie konstrukcje wznoszone na profilach aluminiowych. Elementy stelażu malowane są proszkowo, przez co użytkownicy mogą mieć pewność, że konstrukcja będzie odporna na pojawianie się ognisk rdzy. Dodatkowym urozmaiceniem jest szeroka paleta kolorów, dzięki czemu tarasola idealnie wkomponuje się w już zaaranżowany taras. Aby wznieść tarasolę nie potrzebujemy żadnych zezwoleń budowlanych – to przydatna informacja dla osób, które myślą o tym rozwiązaniu. Konstrukcje tarasoli są łączone w taki sposób, aby całość mogła opierać się silnym podmuchom wiatru, dochodzącym nawet do 120 km/h!

Jak konstruowane jest zadaszenie tarasoli?

Firmy takie jak tarasola.pl proponują dwa rodzaje zadaszenia. Pierwszy, najchętniej wybierany, to zadaszenie lamelowe, złożone z ruchomych, odpowiednio zabezpieczonych profili aluminiowych. Takie zadaszenie prezentuje się niezwykle estetycznie i nowocześnie. Drugi rodzaj to zadaszenie tworzone z materiałów poliestrowych. Oba rodzaje zadaszenia nie nagrzewają się, przez co w upalne dni znajdziemy ochłodę w ich cieniu. Wykorzystane w konstrukcji dachu materiały są odporne na silne promieniowanie słoneczne, wilgoć, zmienne temperatury. Zadaszenie może być sterowane automatycznie przy pomocy pilota, lub też manualnie.

Dodatkowym urozmaiceniem konstrukcji tarasoli mogą być dodatki proponowane przez topowych dostawców. W czasie chłodniejszych dni możliwe jest zainstalowanie promienników ciepła w tarasolach. Przed chłodniejszymi podmuchami ochronią nas panele boczne.

Categories Dom i Wnętrze
https://siteopia.pl/regres-ubezpieczeniowy-najwazniejsze-informacje/ https://xann.pl/sitemap https://zhongchenzi.com/powody-i-sposob-przeprowadzania-rozwodow-w-polsce/