TOP

Dlaczego warto wybierać zabawki edukacyjne?

Od praktycznie samych narodzin, dziecko zaczyna się uczyć. Dzięki temu, że atakują je różne bodźce, jego mózg może się prawidłowo rozwijać. Nic dziwnego, że dzieci zaniedbane intelektualnie są w późniejszym czasie mniej zdolne i trudniej im nabywać nowe umiejętności w szkole. Oczywiście maluch początkowo uczy się przez eksplorację otoczenia oraz zabawę. Z tego względu tak duże znaczenie ma to, jakie zabawki i akcesoria dostarczą mu rodzice. Obecnie na szczęście panuje bardzo dobry trend na zabawki edukacyjne. Jako doskonały przykład takich akcesoriów można podać firmę Janod.

Zabawki a rozwój malucha

Tego rodzaju akcesoria nie tylko wypełniają maluchowi czas, ale również stymulują jego zmysły. Warto kupować je już niemowlakowi, ponieważ w tym czasie następuje bardzo intensywny rozwój poznawczy. Dziecko uczy się rozpoznawania kolorów, dźwięków, struktur i innych elementów otoczenia właśnie poprzez kolorowe, szeleszczące, piszczące zabawki edukacyjne, które zostały zaprojektowane przez znawców dziecięcego rozwoju. Oczywiście należy dopasować konkretne zabawki do wieku malucha. Wiele z nich przyda się w pierwszych miesiącach, kiedy dziecko nie potrafi jeszcze przewrócić się z pleców na brzuszek i tylko może obserwować otoczenie. Już wtedy można wprowadzać maty edukacyjne czy też karuzelki do powieszenia nad łóżeczkiem.

By znaleźć ciekawe zabawki edukacyjne, w dodatku doskonałej jakości, warto wpisać do wyszukiwarki słowa: janod zabawki. Z pewnością rodzice znajdą tam akcesoria zarówno dla dziewczynek, jak i dla chłopców oraz oczywiście pociech na różnych etapach rozwoju. Kolorowe, piękne zabawki przyciągają wzrok malucha i sprawiają, że może on zajmować się nimi praktycznie godzinami. To doskonała okazja do ćwiczenia poszczególnych zmysłów. Później, wraz z upływem miesięcy maluch uczy się także chwytać. To pobudza małą motorykę oraz uczy, że poszczególne elementy otoczenia różnią się od siebie strukturą. Rodzice nie muszą już się zastanawiać, w jaki sposób nauczyć malucha nowych rzeczy, ponieważ zabawki edukacyjne spełniają doskonale tę rolę.

Categories Ciekawe
Białe meblościanki https://beesafe.pl/porady/oplaty-na-a4/ https://calganx.net/okna-w-okleinie-drewnopodobnej/