TOP

Depilacja z wykorzystaniem lasera

Depilacja laserem frakcyjnym to zabieg, który z każdym dniem cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Jest to nieinwazyjna, bezpieczna i bezbolesna metoda, która zapewnia długotrwałe efekty.

Skuteczny laser

Działanie lasera frakcyjnego opiera się przede wszystkim na działaniu wiązki promieni, które wnikają w głąb włosów, niszcząc ich cebulki.
Należy jednak pamiętać, że każdy włos ma inne tempo wzrostu, dlatego też depilacja laserem frakcyjnym powinna być powtórzona – jest to warunek konieczny, który zapewnia uzyskanie optymalnych warunków.

Włosy, które podczas zabiegu pozostają w fazie wzrostu, zostaną podczas depilacji całkowicie usunięte, natomiast owłosienie pozostające na innych etapach często usuwa się samoistnie, po czym ponownie wraca do etapu wzrostu. Powtórzenie zabiegu pozwala usunąć kolejne włoski, uzyskując tym samym pożądany efekt estetyczny.

Zakłada się, że optymalne efekty zapewnia zabieg wykonywany co najmniej trzykrotnie. Zabiegi należy wykonywać co dwa lub trzy miesiące, w zależności od tempa wzrostu owłosienia.
Warto podkreślić, że pierwsza depilacja laserem frakcyjnym pozwala trwale usunąć nawet 30% owłosienia, po trzecim zabiegu ilość usuniętych włosów wynosi od 80 do 92%.
Bardzo ważne jest to, aby przez sześć tygodni przed planowaną depilacją laserową nie wyrywać włosków z miejsc, w których obrębie będzie wykonywany zabieg, wyjątek stanowi wyłącznie twarz, w której przypadku są to cztery tygodnie. Warto nadmienić, że w tym czasie dopuszczalne jest golenie i przycinanie włosów.

Zobacz więcej na www.skinline.com.pl

Categories Zdrowie i Uroda