TOP

Czym są modułowe pojemniki KLT?

Modułowe pojemniki KLT to nie tylko doskonały sposób na transport części samochodowych. Są one również częścią kompletnego rozwiązania w zakresie opakowań, które może obniżyć koszty na każdym etapie łańcucha dostaw. Od zarządzania przez magazynowanie, dystrybucję i sekwencjonowanie, po rozporządzanie zapasami i logistykę wewnątrz zakładu, opakowania zwrotne KLT pozwalają na liczne ulepszenia w zakresie wydajności łańcucha dostaw.

Funkcjonalna skrzynka KTL

Pojemniki KLT produkowane są z wytrzymałego, nadającego się do recyklingu plastiku i można je bez problemu układać w stosy. Pojemniki te są zaprojektowane w taki sposób, aby nadawały się do swobodnej obsługi ręcznej. Zazwyczaj mają gładkie ściany wewnętrzne, aby zapewnić maksymalną wytrzymałość, bezpieczne układanie w stosy i ochronę produktu. Każda skrzynka KTL zapewnia maksymalne wykorzystanie powierzchni, jest higieniczna i zawsze gotowa do użycia. Dzięki temu pozwala na zaoszczędzenie kosztów przechowywania i mycia. Pojemniki KTL są akceptowane przez większość producentów i dostawców samochodów. Ponadto europejskie pojemniki są zaprojektowane zgodnie z niemiecką specyfikacją VDA (Verband der Automobilindustrie).

Zalety pojemników KTL

Pojemnik KTL zapewnia bezpieczną, dopasowaną i stabilną platformę nośną z możliwością blokady, które jest w stanie wytrzymać standardowe obciążenie jednostkowe dla każdego typu kontenera. Nie ma potrzeby ponownego pakowania i przemieszczania – konstrukcja modułowa z kilkoma rozmiarami pojemników umożliwia dostarczanie różnych części bezpośrednio na stronę linii. Pojemnik KTL zmniejsza ryzyko uszkodzenia produktu, dzięki odpornemu na uderzenia materiałowi i wzmocnionemu zewnętrznemu ściągaczowi. W ten sposób można również uzyskać większą maksymalną wytrzymałość oraz bardziej bezpieczne układanie w stosy.

Zastosowanie pojemników i skrzynek KTL

Każda skrzynka KTL nadaje się do zautomatyzowanej produkcji po stronie linii, przede wszystkim dzięki konsekwentnym specyfikacjom. Za sprawą pojemników KTL można tez zmniejszyć negatywny wpływ na środowisko i usunąć odpady z łańcucha dostaw, za pomocą materiałów nadających się do recyklingu. Możliwa jest także łatwa identyfikacja zawartości opakowania, głównie dzięki standardowym etykietom branżowym o wysokiej widoczności. Da się w ten sposób także zwiększyć ogólną efektywność obsługi. Dzięki ergonomicznym uchwytom ręcznym dla poprawy komfortu i bezpieczeństwa, obsługa przechowywania i transportu towarów jest znacznie bardziej efektywna i wydajna.

Categories Ciekawe
doniczka z rattanu zestaw ogrodowy rattan wanny ogrodowe spa