Czy szafki wiszące kuchenne to dobre rozwiązanie?

Funkcjonalne urządzenie kuchni, leży wszystkim “na sercu”. Wiele osób staje przed dylematem – czy szafki wiszące kuchenne są dobrym pomysłem. Są bowiem takie miejsca, gdzie można zrezygnować z zastosowania takich mebli. 

Szafki wiszące kuchenne i ich zalety

Nie można zaprzeczyć, ale tego typu meble niosą ze sobą mnóstwo korzyści. Służą one najczęściej do przechowywania rzeczy, które rzadko używane są w kuchni. Skoro coś jest rzadko używane, to czy warto takie rzeczy trzymać w kuchni? Tak, jak najbardziej, ale to właśnie dla nich należy znaleźć miejsce na górze, aby nie musieć złościć się, że coś pląta się niepotrzebnie pod rękami i nogami. Wielu rodziców przyznaje, że szafki wiszące są o tyle dobre, iż można w nich ukryć coś, czego nie powinny widzieć małe dzieci, jak np. leki, czy też słodycze.

Szafki w odpowiednich wymiarach

Nie da się w jednoznaczny sposób odpowiedzieć na pytanie, jakie wymiary powinny mieć szafki wiszące kuchenne. Można sugerować się wymiarami, jakie podają uznani projektanci, ale to wszystko tak naprawdę zależne jest od dostępnej powierzchni. W dużych kuchniach można wybrać szafki, które sięgają do samego sufitu. Nie będą one tak mocno przytłaczać całej przestrzeni. W przypadku małych kuchni, te szafki muszą być zdecydowanie mniejsze. Nie powinny one również sięgać samego sufitu. Wolna przestrzeń może stać się miejscem, gdzie będzie można coś położyć. Chociaż lepiej pomyśleć o tym, aby pozostawić to miejsce wolnym, dzięki czemu całe pomieszczenie będzie wydawało się jaśniejsze.