TOP

Czy nowoczesna medycyna pozwala na skuteczne odmładzanie skóry?

Każdego dnia jesteśmy atakowani licznymi reklamami kosmetyków, które w magiczny sposób mają odmłodzić i poprawić napięcie naszej skóry, spłycić zmarszczki, poprawić koloryt. Klienci, szczególnie panie, są w stanie wydać wiele pieniędzy na tego rodzaju produkty. Faktem jest jednak, że większość z reklamowanych kosmetyków w żadnym wypadku nie sprawi, że nasza skóra odmłodnieje. Dlaczego tak jest?

Kwas hialuronowy i włókna kolagenowe – co warto o nich wiedzieć?

Kosmetyki dostępne w drogeriach działają powierzchniowo – wklepując kremy czy olejki działamy wyłącznie na płytsze warstwy naskórka, nawilżamy je od zewnątrz. Warto jednak wiedzieć, że wraz z wiekiem w naszej skórze maleje ilość kwasu hialuronowego i włókien kolagenowych. Składniki te odpowiadają za utrzymanie optymalnego nawilżenia skóry oraz jej napięcie. Wynikiem zmniejszania ilości tych składników jest wiotczenie skóry, pojawianie się pierwszych zmarszczek.

– Aby skutecznie ujędrnić skórę i wypełnić pierwsze zmarszczki konieczne jest działanie od wewnątrz, przy pomocy specjalistycznych preparatów zawierających kwas hialuronowy – mówi dr Karolina Kuśnierz, właścicielka kliniki Dental4You, o której przeczytamy na stronie karolinakusnierz.pl.

Jak pomoże nam medycyna estetyczna?

Zadaniem medycyny estetycznej jest przywracanie skórze pięknego, młodzieńczego wyglądu przy pomocy nieinwazyjnych zabiegów kosmetycznych. W tym celu wykorzystywany jest naturalny kwas hialuronowy, który wprowadzany jest pod skórę, w jej głębsze warstwy. Składnik ten pomaga uelastycznić skórę, ujędrnić ją, wygładzić zmarszczki, poprawić koloryt skóry. Obecność kwasu hialuronowego pomoże także w lepszym nawilżeniu skóry. Wśród najpopularniejszych zabiegów medycyny estetycznej wymienia się wypełnianie zmarszczek mimicznych, wargowo-nosowych, konturowanie i wypełnianie ust. Efekty działania kwasu hialuronowego widoczne są już w chwile po wykonaniu samego zabiegu. Efekt wypełnienia utrzymuje się przez 8-12 miesięcy. Po tym czasie organizm naturalnie usuwa kwas hialuronowy.

Categories Bez kategorii