TOP

Co oznacza „tworzywo sztuczne” w przypadku produkcji palet i pojemników?

Palety z plastiku, skrzynki z tworzywa sztucznego i cała gama innych pojemników plastikowych, wypiera pomału te, które wykonane są z drewna. Dlaczego? Dlatego, że są praktyczniejsze, lżejsze i można je poddać całkowitemu recyklingowi. Zatem czym dokładnie jest owe tworzywo sztuczne i czy naprawdę jest bezpieczne i dla człowieka, i dla całego środowiska?

Skrzyniopalety z tworzywa sztucznego

Polipropylen, bo dokładnie ten materiał kryje się pod hasłem: „tworzywo sztuczne”, jest najczęściej wybieranym przez producentów materiałem do produkcji palet i innych pojemników. Polipropylen, czyli w skrócie PP, to tworzywo o dużej odporności chemicznej. Nie jest ani toksyczny, ani szkodliwy dla ludzi i środowiska – dlatego tak często jest wykorzystywany do produkcji mebli, pojemników na żywność czy zabawek dla dzieci.

Polipropylen jest węglowodorowym polimerem termoplastycznym. Oznacza to, że jest łatwy podczas obróbki cieplnej i bardzo elastyczny, natomiast po wystudzeniu – sztywnieje i wraca do pierwotnej twardości. Dzięki tej właściwości, producenci są w stanie wykonać nawet najbardziej skomplikowane kształty produktów.

Skrzyniopalety z tworzywa sztucznego, choć nie należą do skomplikowanych form, są bardzo pożądane przez przedsiębiorców. Dlaczego? Dlatego, że są lekkie, odporne na uszkodzenia i długotrwałe. Nie groźne są im zmiany temperatury czy wilgotności powietrza. Można je przechowywać nawet na zewnątrz, gdyż nie stracą swoich właściwości – o ile będzie się stosować do zaleceń producenta, odnośnie nośności czy ułożenia skrzynek na stosie.

Pojemniki plastikowe producent? Tylko Schoeller Allibert

Schoeller Allibert w ofercie posiada skrzyniopalety z tworzywa sztucznego w standardowych rozmiarach, to jest:

  • 800 x 600 mm,
  • 800 x 1200 mm,
  • 1000 x 1200 mm.

Takie skrzyniopalety znajdują zastosowanie praktycznie w każdej branży: począwszy od produkcji – gdzie przechowywane są różnego rodzaju śrubki, wkręty, nity, podkładki, nakrętki ale i armatura, narzędzia i wiele innych; przez logistykę i transport ładunków stałych, ciekłych, sypkich; aż do branży spożywczej, gdzie skrzyniopalety wykorzystywane są między innymi do przechowywania żywności, jak owoce, warzywa czy produkty sypkie.

Skrzynki z tworzywa sztucznego mają tak niesamowicie rozległe zastosowanie, że nie sposób jest wszystko wymienić. Warto zatem zastanowić się nad zakupem większej ilości pojemników plastikowych i zastąpić nimi nietrwałe skrzynki drewniane.

Categories Ciekawe
https://datasolutions.com.pl/zamawiamy-okna-na-wymiar/ jak samemu pozycjonować stronę https://amata-us.org/wloskie-smaki-na-polskich-stolach/