Biologiczne oczyszczalnie hotelowe – ekologiczny sposób na oszczędność!

Właściciele hoteli, pensjonatów i innych ośrodków wypoczynkowych zgodnie z najnowszymi dyrektywami muszą dbać o bardziej ekologiczną eksploatację swoich działalności. Doskonałym rozwiązaniem są biooczyszczalnie ścieków! Prezentujemy jak wiele można dzięki nim zaoszczędzić!

Wprowadzenie rozwiązań bardziej przyjaznych środowisku wcale nie jest trudne czy kosztowne. Co więcej, taka inwestycja szybko się zwraca i generuje duże oszczędności. Sprawdź, jak działają ekologiczne oczyszczalnie ścieków dla hoteli!

 

Działanie biologicznej oczyszczalni ścieków

Ekologiczne oczyszczalnie ścieków działają na prostej zasadzie. Nieczystości trafiają do monolitycznego zbiornika pod ziemią, gdzie są rozkładane przy udziale bakterii. Tlen wtłaczany jest silnikiem o mocy 50W.  Związki mineralne z odpadów są odprowadzane go gleby, co jest całkowicie bezpieczne dla środowiska.

Koszty utrzymania biologicznej oczyszczalni ścieków dla hotelu

Przykładowy hotel na 50 osób z restauracją generuje dzienne zużycie ok. 9,5m3/d (w weekend ok. 28,8m3). Wypompowanie 1m3 ścieków to koszt ok. 25 zł, co daje ok. 700 zł po każdym weekendzie. Roczne opłaty za ścieki wynoszą więc ok. 37 000 zł.

Pojemność biooczyszczalni to ok. 16 m3 (w czterech wywozach), co daje wydatek 1600 zł na rok. Rachunek za prąd wynosi ok. 700 zł. Konserwacja pochłania ok. 1400 zł. W sumie koszt utrzymania ekologicznej oczyszczalni to jedynie ok. 3700 zł w skali roku, czyli 33 000 zł oszczędności!

Zapoznaj się z ofertą Biower i wybierz najlepsze rozwiązanie dla Twojego ośrodka. Zadbaj o środowisko oraz swoje finanse! Zainwestuj w system, który przyniesie Ci same korzyści!