TOP

Baterie łazienkowe do wanny

Baterie łazienkowe do wanny powinny oczywiście pasować do aranżacji całej łazienki. Nie jest to jednak podstawowe kryterium wyboru. Należy wziąć pod uwagę przede wszystkim ich funkcje, które wpływają na bezpieczeństwo oraz komfort użytkowania. Jak zatem dobrze wybrać baterie do łazienki?

Sposoby montażu baterii łazienkowych

Podczas wyboru baterii do wanny należy przede wszystkim zastanowić się nad sposobem montażu. Do wyboru są najczęściej baterie łazienkowe podtynkowe lub ścienne. Baterie ścienne mocowane są bezpośrednio do instalacji wodnej. Dobrze jest je zamontować jeszcze przed położeniem płytek ceramicznych. Z kolei baterie podtynkowe montuje się w ścianie (mechanizm sterujący wypływem wody). Na zewnątrz widoczna jest więc dźwignia baterii i ozdobna maskownica z wylewką.

Podstawowe funkcje baterii łazienkowych

Najważniejszym kryterium jest jednak nie sposób montażu, ale funkcje baterii łazienkowych. Ostatnio modne są baterie termostatyczne pozwalające na ustawienie temperatury wody. Takie baterie są oszczędne, a poza tym chronią użytkowników przed przypadkowym poparzeniem. Dzięki specjalnemu przyciskowy woda nie przekracza pewnej temperatury. Ponadto baterie tego typu zapewniają stałą temperaturę wody i to bez względu na ewentualne skoki ciśnienia. Termostaty odpowiadają za utrzymanie odpowiedniej temperatury wody. Natomiast system Cold Touch pozwala na ograniczenie ruchu gorącej wody wewnątrz baterii do niezbędnego minimum. Dzięki temu rozwiązaniu korpus baterii łazienkowych pozostaje przez cały czas chłodny.

Baterie na wannę – najważniejsze cechy

Baterie montowane na wannie powinny mieć także ogranicznik mocy lanej wody wbudowany w ich głowicę. Pozwala to na regulowanie siły strumienia. Niektóre modele baterii łazienkowych wyposażone są również w reduktor szumów. Skutecznie tłumią one dźwięk przepływającej przez baterię wody. Nie jest on więc słyszalny w mieszkaniu obok. Ciekawym rozwiązaniem wydają się baterie trzyotworowe. Składają się one z wylewki wannowej zawierającej przełącznik wanna-natrysk, głowicy ceramicznej, rączki natryskowej oraz wbudowanego w wylewkę perlatora. Taką baterię podłączyć można do całego systemu natryskowego składającego się z kolumny oraz górnej głowicy natryskowej. Poza tym podczas wybierania baterii do łazienki warto zwrócić uwagę na to czy da się ona w łatwy sposób wyczyścić. Dobrze sprawdzają się baterie z powłoką zabezpieczającą przed odciskami palców. Wbrew pozorom ma to ogromne znaczenie. Codzienne czyszczenie może zająć bowiem sporo czasu i energii.

Artykuł współtworzony przez firmę https://1lazienka.pl/category/baterie.

Categories Dom i Wnętrze