TOP

Bajkowe przestrzenie ogrodowe

Czas na magię nadchodzi nie tylko w baśni czy w filmie. Ale także  naszych domach i ogrodach. Zwłaszcza gdy zbliżają się święta, szczególnie te maksymalnie bajkowe, czyli Boże Narodzenie. Wówczas cały nasz dom z ogrodem warto zamienić w cudowną iluminację. Niech olśni wszystkich, którzy znajdą się w jego pobliżu. Niech zachwyci i oczaruje swoją nietuzinkową prezentacją! Naprawdę raz do roku (albo częściej!) każdy z nas może zamienić się w czarodzieja, który odmieni nieco świat.

Ogrodowe czary-mary

Jak sprawić, by nasz taras stał się czarujący? Jakich czarów dokonać, żeby cały dom z ogrodem prezentował się tak, jakby przed chwilą zaczarowała go dobra wróżka? Niestety nie mamy prawdziwej magii, ale mamy doskonałe dekoracje świąteczne, które podobnie jak ekskluzywne meble ogrodowe znajdziemy tutaj: gardenspace.pl.

Musimy pamiętać, że bajkowa przemiana ogrodowa nie uda się bez efektownego oświetlenia ogrodowego. Przepiękne lampy, umieszczone w różnych częściach ogrodu, sprawią, że nasz dom nabierze blasku – dosłownie i w przenośni. Przecież oświetlenie ma nie tylko aspekt praktyczny, ale głęboko estetyczny. Sprawia, że gra światła i cienia maluje niezwykłe obrazy wyobraźni. Możemy to podziwiać, grzejąc się przy palenisku gazowym, umieszczonym na tarasie czy w altance.

W magicznym domku

Zimową porą warto spotkać się częściej w drewnianym domku ogrodowym. On także może stać się częścią naszej bajkowej aranżacji. Kiedy udekorujemy go lampionami, a w środku ustawimy stylowe świeczniki. Taki domek przecież odwołuje się do opowieści z dzieciństwa, pełnych niezwykłych spotkań i czarów.

Magia każdego dnia

Magiczne momenty mogą nam się przytrafiać niemal każdego dnia. Nie tylko latem czy wiosną, ale także jesienią czy zimą, kiedy świat zwalnia i zdaje się otwierać na pomysły pochodzące prosto z naszej fantazji.

Categories Ciekawe