Badanie Nifty

Badanie Nifty

Badania prenatalne w ciąży wykonywane są coraz chętniej. Coraz więcej kobiet jest świadomych tego, że warto już w okresie oczekiwania na dziecko wiedzieć, czy wszystko jest w porządku. Negatywne wyniki wcale nie muszą prowadzić do usunięcia ciąży. Mnóstwo kobiet decyduje się na kontynuację ciąży mimo tego, że wynik jest niekorzystny. Jednym z chętnie wykonywanych obecnie badań genetycznych w ciąży jest badanie Nifty.

Badanie Nifty to bezinwazyjny test. Aby móc go wykonać, niezbędne jest pobranie próbki krwi żylnej od matki. Test nie naraża w związku z tym na niebezpieczeństwo ani matki, ani rozwijającego się w jej łonie dziecka. Kobieta, która chce wykonać badanie Nifty nie musi być na czczo, co jest oczywiście bardzo cenione przez przyszłe mamy.

Obecnie znalezienie placówki, która wykonuje badanie testem Nifty nie stanowi większego problemu. W większości dużych miast działają przychodnie, które dają kobietom możliwość wykonania testu Nifty. Badanie może być wykonane już od około dziesiątego tygodnia ciąży.

Test Nifty

Chcesz dowiedzieć się więcej na temat badania Nifty? Sprawdź szczegóły – testnifty.eu.