TOP

Badania genetyczne w ciąży – to warto o nich wiedzieć

Badania genetyczne w ciąży określane też mianem badań prenatalnych to propozycja, która z roku na rok cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Co warto więc wiedzieć na ich temat?

Może wykonać je każda kobieta troszcząca się zarówno o własne zdrowie, jak i o stan, w jakim znajduje się płód. W pewnych okolicznościach są one jednak szczególnie zalecane. Dzieje się tak choćby wtedy, gdy dysponujemy wiedzą na temat chorób genetycznych, które już wcześniej występowały w naszej rodzinie, a także wtedy, gdy przyszła mama ma już ponad 35 lat i istnieje ryzyko, że jej organizm może nie poradzić sobie z trudami ciąży. Badania genetyczne w ciąży wykonuje się już w pierwszym trymestrze. Ich skuteczność jest bardzo długa, celem zaś jest wykrycie wiele wad wrodzonych. Oczywiście, wady te można rozpoznać w każdym trymestrze, lekarze zalecają jednak możliwie szybkie badanie przypominając, że odpowiednie prowadzenie takiej ciąży ma ogromny wpływ na jej przebieg oraz na bezpieczeństwo matki i dziecka, również w trakcie i po porodzie.

Badania genetyczne – test Nifty

Test Nifty, który wszedł do badań klinicznych w 2010 roku, zapewniając badania przesiewowe najczęściej występujących trisomii przy porodzie, a także opcje określania płci, euploidii chromosomów płciowych i delecji chromosomalnych. Jesteście zainteresowani? Sprawdźcie szczegóły na temat badania – testnifty.eu/czym-jest-badanie-nifty-pro.

 

Categories Zdrowie i Uroda
https://xann.pl/sitemap https://ladnytaras.pl/wygodne-meble-technorattanowe-co-warto-o-nich-wiedziec/ https://poznajauditt.pl/proste-i-pozywne-dania-ktory-przygotujemy-w-krotkim-czasie/