TOP

Aplikacje mobilne na zamówienie

Czym są aplikacje mobilne wie chyba każdy użytkownik smartfona, zarówno fani Androida, Windowsa jak i urządzeń z nadgryzionym jabłkiem. Jakkolwiek mają one zagorzałych fanów jak i zdeklarowanych przeciwników, ciężko wyobrazić sobie bez nich wiele codziennych czynności. Z tego też względu programowanie aplikacji mobilnych jest coraz bardziej popularne a Ci, którzy się tym zajmują, z pewnością nie będą narzekać na brak pracy.

Ważny jest umiar

Rzecz jasna, jak we wszystkim, tak i tutaj ważne jest rozważne gospodarowanie zasobami sprzętowymi naszego urządzenia. Instalowanie kilkudziesięciu aplikacji, z czego ponad połowa jest zupełnie zbędna, potrafi znacząco spowolnić nawet flagowe modele największych marek i zawiesić telefon z 6GB RAMu. Pamiętajmy, że architektura np. systemu Android zakłada działanie wielu programów w tle, nawet wtedy, kiedy z nich nie korzystamy. Chcemy otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z popularnego serwisu czy, dajmy na to, zaproszenia do grona znajomych w grze? Świetnie, to bardzo przyjemna funkcja. Miejmy jednak świadomość tego, że im więcej aplikacji działa w tle, tym wolniej chodził będzie nasz sprzęt. Zbędne aplikacje to trochę odpowiednik toolbarów w przeglądarce.

Tworzenie aplikacji mobilnych na zamówienie

Należy zwrócić przy tym uwagę na fakt, że duża część aplikacji wykorzystywana jest do pracy i mowa tu nie tylko o mailu czy elementach pakietu Office ale także o skomplikowanych narzędziach biznesowych, najczęściej spersonalizowanych. Programowanie aplikacji mobilnych przystosowanych do wymagań konkretnego Klienta to domena wszelakiej maści software house’ów czyli agencji programistycznych, których wiele działa na naszym polskim rynku. Jeżeli chodzi o aplikacje mobilne Katowice, Wrocław czy jakiekolwiek inne duże polskie miasto, z pewnością mogą pochwalić się kilkoma dobrymi software house’ami, które w niczym nie ustępują swoim zagranicznym konkurentom.

Aplikacje mobilne Katowice

Trzeba zaznaczyć, że polskie firmy oferujące tego typu usługi wykonują je na bardzo wysokim poziomie i jeżeli wciąż tkwimy w przekonaniu, że najlepszym rozwiązaniem będzie nawiązanie współpracy z software housem amerykańskim czy kanadyjskim – jesteśmy w błędzie. Tworzenie aplikacji mobilnych pod konkretne zamówienie to proces skomplikowany, wymagający rozległej wiedzy informatycznej i doskonałej znajomości wszelakich narzędzi deweloperskich związanych z konkretną platformą. Na tym polu posiadamy bardzo dobrze wykształconą kadrę programistyczną. Jako wartość dodaną można traktować fakt, że polska firma będzie lepiej zaznajomiona z prawidłami polskiego rynku a to w biznesie jest dosyć istotne.

Tekst powstał we współpracy ze stroną: https://supportdevs.com/co_robimy/.

Categories Technologia