TOP

3 kroki do organizacji wesela pod Warszawą

Młoda para stoi przed trudnymi wyborami, by zorganizować wesele wprost ze swoich marzeń. To szczególny dzień do którego często wraca się myślami, dlatego wiele przyszłych małżeństw woli zlecić przygotowania profesjonalnym firmom. Jednak wszystkie osoby, które zdecydowały się same na przygotowania powinny zadbać o kilka szczegółów.

1. Wybór idealnego miejsca i motyw przewodni

Coraz częściej pary decydują się na organizację wesela pod miastem. Głównie dzięki bliskiemu sąsiedztwu przyrody. Naturę można wykorzystać podczas sesji zdjęciowej nowożeńców jak i najmodniejszego na portalach społecznościowych “boho wedding”, czyli przyjęcia urządzonego w stylu kojarzącym się z przyrodą, swobodą. Takie śluby i przyjęcia odbywają się przeważnie w plenerze, dlatego warto rozważyć miejsca na wesele pod Warszawą, które mają do zaoferowania ogrody w których można postawić namiot. Wiele miejsc wychodzi jednak na wprost oczekiwaniom klientów i oferuje również odrestaurowane stodoły otoczone zielenią i dużą ilością kwiatów. Sal do wynajęcia utrzymanych w stylu glamour w okolicach stolicy również nie brakuje, dzięki czemu każdy klient może znaleźć idealne miejsce dla siebie. Motyw przyjęcia zależy od upodobań młodej pary, ale warto zwrócić uwagę na detale, aranżację stołów i baru dla gości.

2. Atrakcje weselne

Przy organizacji wesela pod Warszawą warto wcześniej uprzedzić fotografa czy zespół muzyczny, ile zajmuje dojazd na miejsce. Większość osób jest mobilna, ale jeśli para decyduje się na dłuższą i bardziej wymagającą sesję, lepiej powiadomić o tym. Wesele w plenerze często wiąże się z przygotowywaniem atrakcji, w które można zaangażować gości. Często wybierane jest wspólne puszczanie lampionów po zmroku, fajerwerki, pokaz iluzjonisty czy bardzo popularna fotobudka, w której pozuje się do zdjęć ze śmiesznymi rekwizytami. Każdą usługę, którą wybiorą młodzi należy wcześniej szczegółowo uzgodnić i dobrać również pod kątem gości.

3. Wybór cateringu i napojów

Jedzenie jest niezwykle ważne, zwłaszcza jeśli na weselu będą także napoje alkoholowe. Warto wziąć pod uwagę czy wszyscy goście jedzą mięso i wybrać również dania bezmięsne. Warto zwrócić uwagę na winietki, które mogą być utrzymane w podobnym stylu do zaproszeń ślubnych i menu na stole. Coraz częściej młode pary decydują się na mniej standardowe dania, tradycyjny rosół jest zastępowany modnymi kremami, na przykład z grzybów czy warzyw.

Wesele pod Warszawą należy dokładnie zaplanować, biorąc pod uwagę kwestię dojazdu do miejsca, cateringu i całej oprawy przyjęcia. Obecnie wiele miejsc współpracuje z firmami zajmującymi się wynajmem atrakcji czy planowaniem menu, co jest dużym ułatwieniem dla młodej pary, która ma w tym czasie wiele obowiązków.

Artykuł powstał we współpracy z Hotelem Lamberton pod Warszawą

Categories Ciekawe