TOP

Kupno nowego materaca – czym się kierować?

Jakość snu bardzo mocno wpływa na nasze funkcjonowanie w ciągu dnia. Spanie na nieprawidłowo dobranym, zbyt twardym lub zbyt miękkim materacu może negatywnie wpływać na nasze samopoczucie, zarówno fizyczne, jak i psychiczne. Jaki materac wybrać, aby każda noc była czasem błogiego, niezmąconego odpoczynku? Sprawdź nasze rady!

Materac dopasowany do Twojego ciała

Przekonanie, że materac powinien być  twardy, nie znajduje pokrycia  w rzeczywistości. Pierwszym podstawowym zadaniem materaca jest zapewnienie stabilnej i równomiernej podpory dla kręgosłupa na całej jego długości. Dlatego stopień twardości materaca powinien być dopasowany do indywidualnej budowy anatomicznej. Osoby lżejsze powinny wybierać materace bardziej miękkie, natomiast cięższe – twardsze.

Kolejnym ważnym kryterium jest materiał i budowa wewnętrzna. W sklepach znajdziesz obecnie szeroki wybór materacy piankowych, lateksowych, sprężynowych i kieszeniowych. Każdy z nich inaczej pracuje pod wpływem nacisku i zapewnia odmienne odczucia podczas snu. Aby przekonać się, który model spełni Twoje oczekiwania, warto wykonać w sklepie mały „test na żywo”. Uwagę warto zwrócić na nowoczesne modele z pianki termoelastycznej, która reaguje na ciepło ludzkiego ciała i harmonijnie dopasowuje się do każdej krzywizny.

Ponadto, aby zapewnić sobie maksymalną higienę podczas nocnego wypoczynku, wybierz materac ze zdejmowanym pokrowcem, który można bezpiecznie wyprać w pralce.

Materace outlet – po co przepłacać?

Kupno wysokiej klasy materaca może nieco nadszarpnąć domowy budżet. Pewnym sposobem na zaoszczędzenie niemałej kwoty jest skorzystanie z oferty outletów prowadzonych przez czołowe marki. Materace outlet to pełnowartościowe produkty w cenach niższych nawet o 50-60% od cen katalogowych!

Categories Dom i Wnętrze
https://dziendobry.tvn.pl/a/taras-jak-drugi-salon-podpowiadamy-co-powinno-sie-w-nim-znalezc www.robotowo.com.pl https://czterykaty.pl/czterykaty/7,69505,26102351,modny-ogrod-balkon-i-taras-przeglad-trendow.html producent pudełek apartamenty w Szczawnicy