Jak powstają gotowe prefabrykowane ściany betonowe?

Prefabrykowane ściany coraz częściej wykorzystywane są jako niezawodna technologia budowy różnorodnych obiektów. W dużej mierze to właśnie dzięki prefabrykatom znacząco skraca się czas budowy mieszkania. Gotowe elementy eliminują wiele prac, które są niezbędne w tradycyjnej technologii.

Nowoczesne projekty domów z gotowych prefabrykatów?

Prefabrykowane elementy mogą mieć praktycznie dowolne wymiary i kształty. Warto jednak wyraźnie zaznaczyć, że większość inwestorów z ekonomicznego punktu widzenia stawia na standardowe rozwiązania. Przy projektowanie prefabrykowanych elementów zwraca się szczególną uwagę również na to, czy nie będzie żadnych problemów z ich sprawnym transportem i montażem.

Jeżeli prefabrykaty mieszczą się w ustalonych limitach, to oczywiście można je bez problemu przewieźć bez żadnych specjalnych zezwoleń. Przy projektowaniu prefabrykatów należy wziąć uwagę także na maszyny, które będą potrzebne przy ich montażu. Mowa tutaj przede wszystkim o maksymalnej nośności dźwigu.

Moda na prefabrykaty betonowe i żelbetowe

W dzisiejszych czasach największym zainteresowaniem cieszą się prefabrykowane ściany betonowe i żelbetowe, dzięki którym można postawić bardzo solidne konstrukcje. W zależności od potrzeb można wybrać grube ściany do budowania wielokondygnacyjnych wieżowców, jak i również bardzo cienkie ściany, które mają grubość 2 cm.

W zależności od indywidualnych potrzeb inwestorów można wybrać prefabrykowane ściany betonowe jednowarstwowe, dwuwarstwowe i trzywarstwowe. Dużym atutem ścian trójwarstwowych jest to, że można w nich zastosować różne izolacje termiczne. Największym zainteresowaniem cieszy się nie tylko styropian, ale również wełna mineralna i specjalna pianka PUR. W ostatnim czasie coraz większą popularność zdobywa również niesamowity neopor.

Czym wyróżniają się ściany z prefabrykatów?

Prefabrykowane ściany betonowe mogą posiadać dowolną barwę, fakturę i kształt. W obecnym sezonie największym zainteresowaniem cieszą się elementy elewacyjne w postaci kamienia, terakoty i marmuru.

Największym zainteresowaniem cieszą się klasyczne ściany o wymiarach 6 – 8 metrów długości i 2,8 – 3 metrów wysokości. Jeżeli chodzi o grubość warstwy nośnej to wynosi ona około 17-25 cm dla ścian wewnętrznych oraz 12-18 cm dla ścian zewnętrznych.

Producenci są w stanie wyprodukować prefabrykowane ściany o dowolnych rozmiarach. Z praktycznego punktu widzenia jedynymi ograniczeniami są tak naprawdę możliwości transportowe i montażowe. Prefabrykowane ściany betonowe łączy się ze sobą za pomocą strzemion, pętli kotwiących albo specjalnych marek stalowych.

Więcej informacji znajdziesz na stronie ściany betonowe z prfefabrykatu.